دستگاه فیدر از جمله دستگاه‌هایی که برای تولید یک محصول از آن استفاده می‌شود، فیدر نام دارد. این دستگاه در ابتدای خط تولید کارخانه‌ها بکارگیری می‌شود و وظیفه‌ی اصلی آن مهیا کردن موادهای اولیه برای اجرا در بخش‌های مختلف خط تولید است. در کنار این مورد، از فیدر برای بیرون آوردن مواد‌های معدنی و حتی انواع سنگ‌‌‌ها از دل کوه‌ استفاده می‌شود. به طور کلی از انواع دستگاه فیدر که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت برای توزیع مناسب مواد اولیه برای…

ارتبـــاط بــا مــا

عنوان اسلایدر

دستگاه فیدر چیست

 • 158  بازدید

دستگاه فیدر

از جمله دستگاه‌هایی که برای تولید یک محصول از آن استفاده می‌شود، فیدر نام دارد. این دستگاه در ابتدای خط تولید کارخانه‌ها بکارگیری می‌شود و وظیفه‌ی اصلی آن مهیا کردن موادهای اولیه برای اجرا در بخش‌های مختلف خط تولید است. در کنار این مورد، از فیدر برای بیرون آوردن مواد‌های معدنی و حتی انواع سنگ‌‌‌ها از دل کوه‌ استفاده می‌شود. به طور کلی از انواع دستگاه فیدر که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت برای توزیع مناسب مواد اولیه برای کارکرد بهتر دستگاه‌ها بکار گرفته می‌شود.


دستگاه فیدر چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره شد، برای تولیدات محصولات متنوع باید دستگاه‌های مختلفی به صورت هماهنگ عملکرد مناسبی داشته باشند که این موضوع بستگی به چگونگی عملکرد دستگاه‌های فیدر دارد. در کنار این دستگاه تجهیزات دیگری نیز برای تولید محصولات بکار گرفته می‌شود که از جمله می‌توان به دستگاه‌های آسیاب، نوار نقاله، مخلوط کن و سنگ‌شکن اشاره کرد. از دستگاه فیدر در موارد مختلف مخصوصاً معادن یا کارخانجات داروسازی استفاده می‌شود. البته ناگفته نماند که در کشاورزی نیز از فیدر به کرات بهره گرفته می‌شود.

https://rozup.ir/view/3340096/Fider%20-%2009122073555%20(1).JPG.jpg

انواع دستگاه فیدر

دستگاه‌های فیدر در انواع مختلفی تولید می‌شوند که با توجه به نیاز در مکان‌های مختلف؛ از نوع مخصوص آن استفاده می‌شود. ما در ادامه به معرفی اقسام مختلف این دستگاه خواهیم پرداخت:

·       فیدر پیش‌بند

بیشترین استفاده از این فیدر برای استخراج کانی یا موادهای معدنی خواهد بود. در این نوع فیدر صفحه قرار داده شده در آن بوسیله‌ی زنجیرهایی که از جنس فولاد هستند به حرکت در خواهد آمد تا عملیات منتقل شدن مواد به سمت دروازه فیدر به خوبی انجام شود. گفتنی است که فیدر پیش‌بند از موادهای اولیه بسیار مقاومی تهیه شده است و عمر طولانی خواهد داشت.

·       فیدر رفت و برگشتی

این نوع فیدر برای انواع موادهای اولیه‌ای که از خصوصیت نچسب بودن بهره می‌برند، استفاده می‌شود. همچنین در کنار این کار، عملکرد غربال‌گری مناسبی هم دارد. دقت کنید که با هر بار غربال، موادها مجدداً به مسیر انتقال برگشت داده می‌شوند و این عمل تا آماده شدن مواد برای مرحله تولید تکرار می‌شود.

·       فیدر کمربندی

این نوع از فیدر نیز اکثراً در موارد سبک بکارگیری می‌شود و آنجایی که احتیاج به ظرافت و البته دقت است، می‌توان بدون دغدغه از فیدر کمربندی بهره برد. با استفاده از این دستگاه سنگ‌های بسیار سبک به دستگاه‌های سنگ‌شکن انتقال پیدا می‌کنند. گفتنی است که وجود یک سیستم روان‌کنده در فیدر کمربندی و همچنین یک کمربند پارچه‌ای فولادی در این دستگاه عمر آن را برای بکارگیری در صنایع مختلف مناسب کرده است.

 

·       فیدر زنجیری

استفاده از این نوع فیدر برای سنگ‌های بزرگ در معادن است که از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به مواردی همچون قدرت و انعطاف‌پذیری بالا، ظرفیت‌های بسیار مناسب سیلوی مادر و تغذیه مداوم دستگاه‌های سنگ‌شکن اشاره کرد.

·       فیدر کوهی

از خصوصیات فیدر کوهی که همانطور که از نامش پیداست برای سنگ‌های بزرگ کوهی استفاده می‌شود، می‌توان به گیربکس و قطعه الکتروموتور آن اشاره کرد. گفتنی است علاوه بر ابتدای خط تولید، ممکن است در میانه‌ی خط تولید نیز از این فیدر استفاده شود. توجه داشته باشید که خروجی این دستگاه ممکن است بر اساس کورس حرکتی، سرعت گیربکس و یا دهانه خروجی متغییر باشد.

·       فیدر ویبراتور

عملکرد این نوع از فیدر به این صورت است که به صورت مرتب انواع سنگ‌های معدنی را به طرف دستگاه‌ سنگ‌شکن می‌فرستد. از مزیت‌های استفاده از این دستگاه می‌توان به غربال موادهای انتقال داده شده در حین کار اشاره کرد. از فیدر لرزشی یا ویبراتور برای ساخت محصولات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.


https://rozup.ir/view/3340098/Fider%20-%2009122073555%20(3).JPG.jpg

کاربرد فیدر

همانطور که عرض شد وظیفه‌ی اصلی انواع دستگاه‌های فیدر این است که موادهای اولیه را که برای تولید محصولات نیاز است به انواع دستگاه‌های تولید کننده ارسال کنند. در واقع این کار، تغذیه دستگاه‌های اجرایی تولید محصولات نامیده می‌شود. از خصوصیات کلی این‌گونه دستگاه‌ها می‌توان به جلوگیری از ورود گرد و غبار اشاره کرد که در این صورت می‌توان از راندمان بیشتر این دستگاه استفاده کرد.مزایای استفاده از فیدر

یکنواخت بودن ارسال بار به خط تولید که توسط دستگاه‌های فیدر انجام می‌شود، به خوبی می‌تواند مصرف برق را کاهش دهد. این عملکرد در برابر استفاده از لودر که هزینه‌های بسیاز زیادی از جمله مصرف برق را بهمراه دارد فوق العاده عالی و هوشمندانه بوده است. ضمناً بکارگیری از دستگاه‌های فیدر، دیگر هزینه‌ها مانند استهلاک تجهیزات را نیز به شدت کاهش داده است.

از دیگر مزیت‌های استفاده از انواع دستگاه فیدر می‌توان به افزایش راندمان کاری دیگر تجهیزات به جهت تولید محصولات مختلف اشاره کرد که این موضوع سبب می‌شود به صورت روزانه تولید محصولات بیشتر شود. همچنین فیدرها توانایی بالاتر افزایش کیفیت محصولات تولیدی را نیز خواهند داشت.


https://rozup.ir/view/3340099/Fider%20-%2009122073555%20(4).JPG.jpg

ویژگی های فیدر گریزلی

از جمله انواع دستگاه‌های فیدر می‌توان به فیدر گریزلی اشاره کرد. این فیدر برای بارهای مختلف مانند بارگیری کامیون یا دیگر ماشین آلات سنگین بکار گرفته می‌شود. البته ناگفته نماند که این دستگاه برای بازیافت زباله نیز مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. از جمله خصوصیات این فیدر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت جدا کردن حجم بار بسیار زیاد.
 • قابلیت انتقال بار با توان بسیار بالا.
 • قابلیت بهره‌گیری از عملکرد ویبره.
 • استفاده از امکان لاینر ضدسایتش.
 • قابلیت تعویض در شبکه‌های ریخته‌گری.

به طور کلی می‌توان گفت که دستگاه‌های سنگ‌شکن از لحاظ اندازه در حال پیشرفت هستند، به همین دلیل باید از فیدرهایی استفاده کند تا به راحتی بتوان بار ورودی به دستگاه را تحمل کند که از این رو استفاده از دستگاه فیدر گریزلی توصیه می‌شود.


https://rozup.ir/view/3340097/Fider%20-%2009122073555%20(2).JPG.jpg

خرید دستگاه فیدر از ایمن سنگ شکن

حال با توجه به توضیحات ارائه شده شاید بر آن شده‌اید که یک دستگاه فیدر تهیه کنید تا برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار دهید. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که از سایت ایمن سنگ شکن دیدن کنید. متخصصین این سایت با دارا بودن تجربه‌های مناسب در این حیطه به خوبی شما را راهنمایی خواهند کرد.989126452535+ 
989122073555+ 

https://rozup.ir/view/3154412/Whatsapp-Backlinka-IR.jpg

آدرس کارخانه: تهران، جاده ساوه، سه راه ادران، شهرک صنعتی قلعه میر، خیابان رینگ کار، صنعت سوم، پ 15

لایک : 2
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

ارتباط با ما

 • ایمیل: Safecrusher@Gmail.com
 • تلفن همراه: 989126452535+
 • تلفن همراه: 989122073555+
 • تلفن تماس: 02156454650
 • آدرس کارخانه: تهران، جاده ساوه، سه راه ادران، شهرک صنعتی قلعه میر، خیابان رینگ کار، صنعت سوم، پلاک 15