دستگاه ماسه شور همانطور که اطلاع دارید باید برای ساخت یک بنا از محصولات با کیفیت استفاده کرد، به همین دلیل برای تولید بتن، آسفالت و یا حتی ملات باید از شن و ماسه‌هایی بهره برد که در آن هیچ‌گونه خاک و یا ریزدانه‌های سست وجود نداشته باشد که در واقع باید این دو محصول کاملاً شسته و رفته باشند. پر واضح است در صورتی که شن یا ماسه‌های مورد استفاده دارای موادهای نام‌برده باشند، به هیچ عنوان نمی‌توان بر استحکام بتن‌ها یا دیگر محصولات تهیه شده از آنها اطمینان حاصل کرد. حال…

ارتبـــاط بــا مــا

عنوان اسلایدر

دستگاه ماسه شور چیست

  • 216  بازدید

دستگاه ماسه شور

همانطور که اطلاع دارید باید برای ساخت یک بنا از محصولات با کیفیت استفاده کرد، به همین دلیل برای تولید بتن، آسفالت و یا حتی ملات باید از شن و ماسه‌هایی بهره برد که در آن هیچ‌گونه خاک و یا ریزدانه‌های سست وجود نداشته باشد که در واقع باید این دو محصول کاملاً شسته و رفته باشند. پر واضح است در صورتی که شن یا ماسه‌های مورد استفاده دارای موادهای نام‌برده باشند، به هیچ عنوان نمی‌توان بر استحکام بتن‌ها یا دیگر محصولات تهیه شده از آنها اطمینان حاصل کرد.

حال برای آنکه شن و ماسه‌های استخراج شده با کیفیت بسیار خوبی بکارگیری شوند، چه باید کرد؟ در این‌گونه موارد باید از دستگاه‌هایی معروف به ماسه شور بهره برد. این‌گونه دستگاه‌ها که دارای انواع مختلفی هستند به خوبی می‌توانند هر گونه مواد اضافی و بلااستفاده را از شن‌ها و ماسه‎‌ها پاک کنند تا محصول نهایی با درجه کیفیت بالا آماده بهره‌برداری شود.


 

دستگاه ماسه شور چیست؟

به طور کلی عملکرد دستگاه‌ ماسه شور، پاک‌سازی انواع شن و ماسه از هر گونه ناخالصی است. در واقع این‌گونه دستگاه‌ها با عملکرد فوق العاده‌ای که دارند شن و ماسه‌ها را که از بستر رودخانه استخراج می‌شوند؛ به خوبی شستشو داده تا آماده استفاده در موارد مختلف شوند. لذا ضروری است که از انواع دستگاه‌های ماسه شور به جهت تمیزکاری شن و ماسه‌ها بکارگیری شود و پس از انجام این عمل، می‌توان سنگ‌ها را برای خرد شدن به داخل دستگاه سنگ شکن انداخت.

از چنین دستگاه‌هایی در اکثر معادن استفاده می‌شود تا هر گونه گل و لای و مواد اضافی از شن و ماسه جدا شود. بدیهی است که این کار می‌تواند کیفیت محصولات تولید شده توسط این‌گونه شن و ماسه‌ها را افزایش دهد. گفتنی است که طریقه‌ی آماده کردن شن و ماسه‌ها در هر منطقه و نوع کوه‌ و دریاهایی که این‌گونه موادها از آن استخراج می‌شوند، متفاوت خواهد بود.

https://rozup.ir/view/3341202/Mase%20Shor%20-%2009126452535%20(1).JPG.jpg

انواع ماسه شور

تا اینجای مقاله اشاره کردیم که هدف استفاده از انواع دستگاه‌های ماسه شور چیست. حال قصد داریم عنوان کنیم که برای این منظور می‌توان از دستگاه‌های مختلف ماسه شور بهره برد. به طور کلی این‌گونه دستگاه‌ها به سه شکل در دسترس هستند که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت:

 

·       دستگاه تک حلزونی ماسه شور

این نوع از دستگاه ماسه شور دارای یک محفظه است که برای تمیز کردن شن و ماسه باید این موادها را بهمراه آب در این محفظه قرار دارد و با توجه به اینکه دستگاه تک حلزونی ماسه شور دارای پره‌های حلزونی شکل است، تمامی موادهای درون محفظه را به سمت دریچه خروجی هدایت خواهد کرد و بعد از آنکه تمامی اضافات و ناخالصی‌های شن و ماسه‌ها گرفته شد، از دستگاه بیرون انداخته می‌شود.

 

·       دستگاه دو حلزونی ماسه شور

این دستگاه نیز از دیگر انواع دستگاه‌های ماسه شور است و عملکرد آن تفاوت چندانی با نوع تک حلزونی ندارد. با این حال اگر شن و ماسه‌های استخراج شده دارای ضایعات و موادهای اضافی بیش از اندازه‌ای باشند، برای آنکه کار تمیز کردن شن و ماسه راحت‌تر انجام شود، ترجیح داده می‌شود که از دستگاه ماسه شور دو حلزونی بهره گرفته شود.

 

·       دستگاه پاکتی دو محور ماسه شور

گروهی دیگر از ماسه‌ها وجود دارند که معروف به ماسه‌‌های بادی هستند که برای شستشو و تمیز کردن آنها، از دستگاه ماسه شور پاکتی دو محور استفاده می‌شود. از ویژگی‌های این دستگاه، دارا بودن دو ورودی و سه خروجی آب است که همین مسئله باعث می‌شود که در مصرف آب صرفه‌جویی چشم‌گیری انجام شود. به طور کلی از این دستگاه در خط تولیدهای حرفه‌ای استفاده می‌شود که قدرت آن بالغ بر 79 تن بر ساعت است. ضمناً بکارگیری از این نوع از دستگاه ماسه شور، سبب خروجی ماسه‌های با کیفیت خواهد شد لذا این دستگاه برتری محسوسی نسبت به دو دستگاه دیگر ماسه شور دارد.مزایای ماسه شور

با توجه به اینکه کلیه‌ دستگاه‌های ماسه شور از یک ساختار ساده برخوردار هستند اما به خوبی می‌تواند در کیفیت محصولات تولیدی مورد استفاده در صنایع مختلف تأثیرگذار باشند. از اولین مزیت‌های این‌گونه دستگاه‌ها می‌توان به جداسازی انواع ناخالصی از خاک و ماسه‌ها اشاره کرد، حتی اگر خاک یا ماسه مدنظر از تراکم به شدت بالایی برخوردار باشد.

از طرف دیگر برای تمیز کردن ماسه‌ها با استفاده از این دستگاه نیازی به مصرف آب آنچنانی نخواهد بود و اگر این کار با استفاده از دستگاه ماسه شور پاکتی دو محور انجام شود، صرفه‌جویی در مصرف آب با شدت بیشتری نیز کاهش می‌یابد. همچنین با توجه به اینکه خاک یا ماسه‌ها از ضخامت آنچنانی برخوردار نیستند، کمتر این‌گونه دستگاه‌ها را در معرض خرابی یا سایش قرار می‌دهند، به همین دلیل می‌توان از کلیه‌ی فروش دستگاه‌ ماسه شور برای مدت‌های طولانی استفاده کرد.

و در آخر می‌توان گفت که انواع دستگاه‌های ماسه شور بدون آنکه برای محیط زیست آلودگی خاصی ایجاد کنند، می‌توانند به کار خود ادامه دهند و این موضوع حتی برای کارخانجاتی که از این‌گونه دستگاه‌ها بهره می‌برند، دارای اهمیت فراوانی است.

https://rozup.ir/view/3341205/SaFe%20crusher-%20(09126452535.JPG.jpg

کاربرد ماسه شور

پر واضح است که هر چه کیفیت محصولات مختلف که برای تهیه ملات یا دیگر فرآورده‌های صنعتی استفاده می‌شود، بالاتر باشد، نتایج کار فوق العاده‌تر خواهد بود. از این رو برای ایجاد مواردی همچون آسفالت یا بتن باید از موادهای اولیه با کیفیت مرغوبی استفاده کرد. دستگاه‌های ماسه شور نیز به خوبی می‌توانند شن و ماسه‌ها را از هرگونه موارد اضافی پاک کنند که در نتیجه آنها را آماده استفاده در موارد مختلف خواهند کرد. از جمله کاربردهای دستگاه‌های ماسه شور در سنگ‌ شکن‌ها خواهد بود که از این طریق می‌تواند راندمان کاری را با سرعت چشم‌گیری افزایش دهد. 

خرید دستگاه ماسه شور از شرکت ایمن سنگ شکن

اولین توصیه ما اینکه به مراکز مجاز و البته معتبر مراجعه کنید. پیشنهاد ما استفاده از تیم باتجربه ایمن سنگ شکن است. این تیم با ارائه خدمات در خصوص ساخت کلیه‌ی تأسیسات شن و ماسه و همینطور در نظر گرفتن انواع دستگاه‌های ماسه شور به خوبی توانسته است رضایت اکثر مشتریان خود را جلب کند. توصیه می‌کنیم برای خرید یا دریافت هر گونه مشاوره و قیمت از محصولات از راه‌های ارتباطی قرار داده شده در ادامه متن با بخش پشتیبان این سایت در تماس باشید:

989126452535+ 
989122073555+ 

https://rozup.ir/view/3154412/Whatsapp-Backlinka-IR.jpg

لایک : 4
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

ارتباط با ما

  • ایمیل: Safecrusher@Gmail.com
  • تلفن همراه: 989126452535+
  • تلفن همراه: 989122073555+
  • تلفن تماس: 02156454650
  • آدرس کارخانه: تهران، جاده ساوه، سه راه ادران، شهرک صنعتی قلعه میر، خیابان رینگ کار، صنعت سوم، پلاک 15